Haber

Ordu’da kar etkili

Ordu’nun bazı ilçelerinde kar etkili.

Altınordu ilçesine bağlı 530 rakımlı Boztepe’de etkisini gösteren yağmur, öğle saatlerinde yerini kara bıraktı.

Kentin turistik bölgelerinden Boztepe’ye gidenler karın keyfini çıkarıp hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kar, gece saatlerinde Kabadüz, Gölköy, Çamaş ve Korgan ilçeleri başta olmak üzere orta ve yüksek kesimlerde devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 26 bin 378 kilometrelik yol ağında 560 personelin 456 araç ve iş makinesiyle karla mücadele edeceği belirtildi.

Açıklamada, Akkuş’ta ortalama kar kalınlığının 45 santimetreye, İkizce ve Çaybaşı’nda ise 25 santimetreye ulaştığı, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için tedbirlerin artırıldığı belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, zorlu kış kurallarına hazır tüm ekiplerin 7/24 görev başında olacağını belirtti.

Başta ilçe merkezleri olmak üzere mahalle yollarının hiçbirinin kapanmaması için var gücüyle çalışacaklarını vurgulayan Güler, “Vatandaşlarımızdan tek ricamız araçlarını kışa hazır hale getirmeleri. Bunun dışında bizi arayabilirler. Yaşayabilecekleri bir sorun olması durumunda 444 10 52 numaralı çağrı merkezi.Geçen yıllarda olduğu gibi önceliğimiz hasta ve cenaze hizmetleridir.” ifadelerini kullandı.

Güler, rastgele kapatılan mahalle ya da küme yol olmadığını da bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu