Haber

Şehit Eren’in anneleri Trabzon’da bir araya geldi

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017’de bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün kabrini ziyaret etti.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları öncülüğünde düzenlenen “AK Parti Siyaset Akademisi Kadınlar” programına katılmak için Trabzon’a gelen Eronat, olayın ardından annesi Ayşe Bülbül ile Maçka ilçesinde görüşmeye geldi.

Anne Bülbül ile bir süre sohbet eden Eronat, çiçek takdim etti. Eronat daha sonra arkadaşlarıyla birlikte şehit Bülbül’ün kabrini ziyaret ederek dua etti.

Eronat, herkesin gönlünde taht kuran vatan kahramanı Eren Bülbül ile annesi Bülbül’ün türbesini ziyarete geldiğini söyledi.

Anne Bülbül’e taziyelerini ileterek dua eden Eronat, “Ortak çok noktamız var. İsimler aynı şehidimin adı Eren, o Eren Şahin, bu Eren Bülbül.” söz konusu.

Eren’in iki annesi olarak tanışmak istediğini ifade eden Eronat, şunları söyledi:

“Bugün Trabzon’da programımız vardı. AK Parti’nin ‘Siyaset Kadınları Akademisi’ programına geldim, burada akademiye giden hanımlarımızla sohbet ettim. Sonra ‘Ankara’ya gitmeden nasıl dönerim’ dedim. Ayşe ablayı görüyor musun?’ Beni çok güzel ağırladı Allah razı olsun çok sakin sevecen sıcakkanlı bir insan Allah onun gibi yürekli annelerin sayısını arttırsın Eren gibi yürekli insanların sayısını arttırsın tabi ki şehitlik mertebesi daim olsun. Rabbim gençlerimizi bu ateşten de korusun.”

Anne Bülbül ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Eronat’a AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen eşlik etti.

Eronat, Diyarbakır’da 3 Ocak 2008’de PKK’lı teröristlerin sınıf önünde düzenlediği bombalı saldırıda tek çocuğu olan 17 yaşındaki Eren Şahin’i kaybetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu