Ekonomi

Pamukkale Belediyesi’nden oyuncak kampanyası

Pamukkale Belediyesi, tüm Türkiye’yi şok eden deprem felaketinin ardından desteğini sürdürüyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ramazanın güzelliğini deprem bölgesine taşıyacaklarını belirterek, “Pamukkale’den Hatay’a bu ramazan ayında oyuncak köprü yapıyoruz.”

Kahramanmaraş merkezli sarsıntı faciasının yaraları sarılmaya devam ediyor. Depremin ilk gününden itibaren yardım kampanyası başlatan Pamukkale Belediyesi, bölgeye ramazan sevincini yaşatmak için oyuncak kampanyası başlattı.

Oyuncaklar ramazan ayında sallama bölgesine teslim edilecek

Pamukkale Belediyesi’nin başlattığı “Oyuncak Kampanyası” kapsamında toplanan pelüş oyuncaklar, zeka oyunları, boyama-okuma kitapları, toplar, el işi kağıtları, pastel-kuru boyalar ramazan ayı boyunca deprem bölgesindeki depremzedelere ulaştırılacak. Kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşlar, bölgeye göndermek istedikleri yeni oyuncakları Pamukkale ilçesindeki mahalle muhtarlıklarına ve Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasına teslim edebilecek.

“Çocuklar gülerse ramazan daha da güzel olur”

Pamukkale Belediyesi olarak oyuncak kampanyası başlattıklarını ifade eden Başkan Avni Örki, belediye olarak deprem bölgelerine destek için ilk günden itibaren seferberlik başlattıklarını söyledi. Başkan Örki, “Tüm birimlerimiz gibi Pamukkale Belediyesi ekskavatörü de Hatay’ın Kumlu ilçesinde enkaz kaldırma işlemlerini sürdürüyor. El sanatları kurslarımızda kursiyerlerimiz orijinal yapağı, eşofman, bebek kıyafeti, ceket, bere, depremzede battaniyesi dikiyor. Devlet ve millet el ele, “Pamukkale Belediyesi olarak Ramazan coşkusunu deprem bölgesine taşımak istedik. Bu güzel fikir ışığında oyuncak kampanyası başlattık. Pamukkale Belediyesi olarak bu Ramazan ayında Pamukkale’den Hatay’a oyuncak köprü yapıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın kampanyamıza destek vermelerini bekliyoruz.” – DENİZLİ

habersuloglu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu