Haber

Konyaspor, Container City kurulacak

Süper Lig gruplarından Konyaspor, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde depremzedeler için ‘Konyaspor Konteyner Kent’ kuruyor.

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen ve yönetim kurulu üyeleri Hakan Beneficik, Hakkı Polat, Sertaç Tuza, Halil Erdoğan ve Kamil Yücel, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yakında faaliyete geçecek olan Konyaspor Konteyner Kenti’ni ziyaret etti. Birlik ve beraberlik bilinciyle bu zor günlerin geride bırakılacağının altını çizen Başkan Fatih Özgökçen, “Süper Lig’deki her grup gibi biz de Konyaspor olarak depremzedelerimizin yanında olmak için çalıştık. deprem, Konya Mağaza mağaza ve depolarımızda bulunan tüm kışlık ürünlerimizi, Yönetim Kurulumuz ve hayırsever iş adamlarımızın işbirliği ile deprem bölgesine 100 adet konteyner gönderdik.Bu sayının yeterli olmayacağını düşündük ve arttırdık. konteynır sayısı şimdilik 150’ye çıktı ileride bu sayı artacaktır.Bugün Gaziantep’e gelip vatandaşlarımızın acısını paylaşıyoruz.Çalışmalarda son aşamaya gelen Konyaspor Konteyner Kenti yerinde ziyaret ettik, dedi.

“Konyasporumuz konutu depremden etkilenen vatandaşlarımızın konutu oldu”

Fatih Özgökçen, depremzedeleri 10 gündür Konya Büyükşehir Stadı localarında ağırladıklarını belirterek, “Yönetim Kurulumuzla yaptığımız istişareler sonucunda AFAD’a uyum sağladık. Bugüne kadar 500 depremzede ailesini ağırladık. Giderilen bu hizmetimiz ile Konyaspor’umuzun evi depremden etkilenen vatandaşlarımızın evi oldu.”

Lider Özgökçen ise yarın saat 15.00’te TFF 2. Lig ekiplerinden Afyonspor ile mücadele edeceklerini belirterek, maç biletlerinden elde edilecek gelirin sarsıntı bölgesine bağışlanacağını sözlerine ekledi. – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu