Haber

İsrail güçlerinin 3 kişiyi öldürdüğü Nablus baskınına Filistin Yönetimi’nden tepki

Filistin Yönetimi, İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın Nablus kentindeki Balata Mülteci Kampı’nda 3 Filistinliyi öldürdüğü baskını kınadı.

Filistin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Redine, İsrail güçlerinin Nablus’a düzenlediği baskına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Ebu Redine, “Nablus’ta yaşananlar gerçek bir katliamdı. Bu, Filistin halkına karşı topyekun savaşın devamıdır” dedi. Sözleriyle baskına sert tepki gösterdi.

İşgal güçleri ve aşırılık yanlısı yerleşimciler tarafından Nablus’a, köylerine ve kamplarına yönelik sürekli saldırı, derhal durdurulması gereken büyük bir savaş suçu ve toplu cezadır.” Ebu Redine, ABD yönetiminin bu suçlar karşısında sessiz kalmasının İsrail’i saldırganlığını sürdürmeye teşvik ettiğini vurguladı.

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü, İsrail’in bölgeyi patlamaya sürükleyecek çılgın saldırılarını durdurmak için ABD’nin derhal müdahale etmesini talep etti.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail güçlerinin Nablus’un doğusundaki Balata Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında 3 Filistinlinin öldüğünü, 1’i ağır 6 kişinin de yaralandığını açıkladı.

kesaphaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu