Haber

1915 Çanakkale Köprüsü’ndeki ekipler, Kahramanmaraş’ta konteyner kent kuruyor

1915 Çanakkale Köprüsü’nü yapan ve işleten kuruluşlar, afetzedelerin kullanması için Kahramanmaraş’ta konteyner kent kurulması için çalışıyor.

Çanakkale Otoyol ve Köprü İnşaat Yatırım ve İşletme (ÇOK) AŞ’den yapılan açıklamada, DL E&C, Limak, SK ecoplant ve Yapı Merkezi ortaklığında inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü’nde görev alan 58 kişilik ekipten yapılan açıklamada Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü idaresi, sarsıntılı bölgeye taşındı. yaptığı bildirildi.

Açıklamada, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin hemen ardından Kahramanmaraş’ın Teknokent bölgesine giderek ilgili kurum ve kuruluşlarla uyum çalışmalarında görev alan ekiplerin, konteyner kent heyeti için hazırlıklara başladığı belirtildi. Belirlenen noktalarda yaklaşık 1200 kişiyi ağırlayacak.

Açıklamada, 1915 Çanakkale Köprüsü şantiyelerindeki konteynerlerin söküm işlemlerine başlandığı ve bu malzemelerin Kahramanmaraş’taki alana montajının yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, montajına başlanan konteyner yaşam alanında ısıtma, elektrik, sıcak su, banyo ve tuvalet gibi altyapı hizmetlerinin yanı sıra yemekhane, çamaşırhane ve yerel yapıların da yer alacağı belirtildi.

“Afet haberini alır almaz yola çıkmak üzere hazırlıklarına başlayan ve hızla bölgeye intikal eden, aralarında yüksekte çalışma ve iple erişim uzmanlarının da bulunduğu 58 kişilik coşkulu 1915 Çanakkale grubu, arama kurtarma çalışmalarını pekiştirdi. projenin iş makineleri, arama kurtarma ve inşaat malzemeleri, konteynerler, tuvalet, giyecek, gıda, eşya ve hijyen malzemeleri kategorilerindeki taşınabilir yardımcılar 1915 yılında Çanakkale gönüllü grupları tarafından doğrudan deprem bölgesine ulaştırılmıştır. Ayrıca 1915 Çanakkale Proje çalışanları giysi, battaniye ve hijyen ekipmanlarının teminine katkıda bulundu.

Bunların yanı sıra 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu inşaatını tamamlayarak işletmesini sürdüren sorumlu şirketin ortakları olan DL E&C, Limak, SK ecoplant ve Yapı Merkezi tüm imkanlarını seferber ederek, depremden etkilenen şehirlere bireysel yardım ve konteyner şehir kurulumları yapmaya devam ediyor. Hepimizi etkileyen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu